20 Ekim 2018 Ehliyet sınav sonuçları açıklandımı?

2018 yılı ehliyet sınav sonuçları

Ehliyet sınav sonuçları acaba ne zaman açıklanacak?
20 Ekim 2018 tarihinde Merkezi sistem Ehliyet sınav sonuçları için binlerce sürücü adayı gözünü Milli Eğitim Bakanlığı na dikti .

Ehliyet Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor adaylar için cevap Mili Eğitim Bakanlığı  MTSK ehliyet sınav takviminde yer alıyor.

Öyleyse 20 Ekim 2018 ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

20 Ekim 2018 Ehliyet sınav sonuçları için binlerce sürücü adayının bekleyişi sürüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) tarafından 20 Ekim 2018 de yapılan ehliyet teorik sınavıyla birlikte binlerce sürücü adayı sınava girmiş ve ehliyet sınavı sonuçları için bekleyişe başlamışlardı.

Peki ehliyet sonuçları ne zaman açıklanır? Açıklanma Tarihi belli odlumu? 20 Ekim ehliyet sınavı sonuçları yayınlanma tarihi belli mi?

20 Ekim 2018 ehliyet sınav sonuçları hakkında İşte detaylar.

Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte 70 puan ve üzeri alan adaylar, direksiyon uygulama sınavına girmeye hak kazanacak ve yapılacak direksiyon sınavı için bekleyecekler.

 

20 Ekim Ehliyet sınavı sonuçları, Yurt genelinde geçtiğimiz günlerde yapılan ehliyet teorik sınavı sonrasında merakla beklenmeye başlandı.

20 Ekim ehliyet yazılı Sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyen sürücü adayları, web üzerinde “ehliyet sınav sonuçları” ve “20 Ekim ehliyet sınavı sonuçları” “Ehliyet sonuçları 20 Ekim” arama kriterlerini arttırdı.

Milli Eğitim bakanlığı nın MTSAS takvimine göre, 20 Ekim 2018 tarihinde yapılan ehliyet sınavının sonuçları, 31 Ekim 2018 tarihinde açıklanacak.

Açıklanacak olan ehliyet sınavı sonuçları, MEB’in sitesi üzerinden yayınlanacak link üzerinden erişime açılacak ve adaylar T.C. Kimlik Numaraları ile sorgulama yaparak veya kayıtlı oldukları sürücü kursunu arayıp ehliyet sonuçları görüntüleyebilecek veya kurstan öğrenebilecekler.

 

Bazı durumlarda ehliyet sınav sonuçları MEB’in internet sitesi üzerinden yayınlanmıyor. Böyle durumlarda sürücü kursları, SMS veya telefon yoluyla adaylara sınav sonuçları hakkına bilgilendirme yapıyor.

20 Ekim 2018 EHLİYET SINAVINDA BAŞARISIZ OLURSAM NE OLACAK?

Bir sürücü adayı ehliyet sınavından başarısız olursa sınav ücretini yeniden yatırarak ( 2018 yılı teorik sınav ücreti 75 TL ) sıradaki sınava girmesi gerekiyor. 20 Ekim 2018 Ehliyet sınavından kalan adaylar için sıradaki ehliyet sınav tarihi MEB tarafından açıklanmıştır. 2018 yılının 5. Ve Son Sürücü kursu ehliyet sınavı 22 Aralık 2018 ehliyet sınavı.

Not: Ehliyet sınavından başarılı olmadıkça direksiyon sınavına giremezsiniz. Teorik sınavdan 4 defaya kadar başarısız olabilirsiniz. 4. defa başarısız olduysanız kursa yeniden yazılmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir